Beneficjent: Ochotnicza Straż Pożarna w Pełczyskach 2017/3/G/16

Tytuł operacji: Zachowanie dziedzictwa ludowego, oraz promocja obszaru poprzez wydanie płyty z nagraniami wykonanymi przez OSP Pełczyska .

Cel operacji: Celem przedsięwzięcia jest zachowanie dziedzictwa oraz promocja obszaru poprzez podsumowanie i uwieńczenie 15-letniego dorobku muzycznego amatorskiego chóru OSP Pełczyszczanie, 20 letniego dorobku artystycznego pań z KGW Złocowianki oraz 5 letniego dorobku artystycznego zespołu przystań poprzez nagranie i wydanie płyty, co w konsekwencji przyczyni się do pootrzymywania tradycji ludowych związanych ze śpiewaniem utworów ludowych

Kwota dotacji: 8730,00 zł

Streszczenie

W ramach realizacji zadania zostały nagrane  płyty z wybranymi utworami z repertuaru zespołu OSP Pełczyska na 15-lecie istnienia zespołu ( 500 sztuk) , 20 letniego dorobku artystycznego pań z KGW Złocowianki ( 500 sztuk)  oraz 5 letniego dorobku artystycznego zespołu Przystań ( 500 sztuk).  Łącznie nagranych zostało 1500 sztuk płyt z muzyką ludową.

Beneficjent: Ochotnicza Straż Pożarna w Pełczyskach 2017/3/G/11

Tytuł operacji: Promocja miejscowych tradycji, obrzędów i zwyczajów gminy Złota poprzez zakup strojów dla KGW „Złocowianki”” i KGiGW  OSP Pełczyska.

Cel operacji: Umożliwienie promocji poprzez zakup strojów ludowych dla pań z KGW Złota I KGIGW Pełczyska.

Kwota dotacji: 12222,00 zł

Streszczenie

W ramach operacji zakupiono stroje ludowe dla pań z Koła Gospodyń Wiejskich ze Złotej oraz  pań działających przy  OSP Pełczyska. W ramach realizacji niniejszego zadania zakupiono 20 kompletów strojów ludowych. Komplet składa się  z następujących elementów: 1 para botków skórzanych sznurowanych, 1 haftowana koszula/ bluzka, 1 letnia spódnica.

Beneficjent : Stowarzyszenie Mieszkańców Nieprowic „Nieprowice Razem” 2017/3/G/6

Tytuł operacji: Zakup strojów ludowych dla członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Nieprowic.

Cel operacji: Celem operacji jest zachowanie dziedzictwa lokalnego poprzez zakup strojów ludowych dla członkiń z Koła Gospodyń Wiejskich w Nieprowicach.

Kwota dotacji: 17634,00 zł

Streszczenie

W ramach opisywanej operacji zostało zakupionych 10 strojów ludowych dla członkiń z koła gospodyń wiejskich z Nieprowic, które działają w ramach stowarzyszenia. W skład kompletu wchodziła Bluzka bawełniana z haftem czerwono-czarnym na kołnierzu i mankietach, gorset sukienny haft  z cekinami i koralikami, spódnica (pasiak tkany) szer. buty naturalna, wiązanie na sznurówkę oczka i hak, korale czerwone. Zakupiono również chustki/apaszki.

Beneficjent: Ochotnicza Straż Pożarna w Złotej 1/2018/G/1

Tytuł wniosku: Szkolenie członków organizacji pozarządowych  z terenu gminy Złota w zakresie Pilarz /Drwal

Cel operacji: Podniesienie kwalifikacji druhów z OSP, poprzez zorganizowanie szkolenia z zakresu Pilarz /Drwal

Kwota dotacji: 18699,00 zł

Streszczenie

W ramach zadania zorganizowano kurs „Pilarz/Drwal” dla 12 członków organizacji pozarządowych z Gminy Złota. Zakupiono pilarkę  spalinową jako nagrodę dla uczestnika który wykazał się największą wiedzą w czasie kursu. Uczestnicy kursu otrzymali zaświadczenia uprawniające do pracy na stanowisku Pilarz Drwal

Beneficjent: Ochotnicza Straż Pożarna w Złotej 1/2018/G/2

Tytuł wniosku: Aktywizacja mieszkańców gminy Złota a w tym Pań z KGW, poprzez organizowanie „twórczych” warsztatów.

Cel operacji: Wsparcie lokalnej aktywności oraz umożliwienie rozwijania umiejętności i zainteresowań  poprzez szkolenia dla lokalnej społeczności a w tym dla Pań z KGW.

Kwota dotacji: 18098,90 zł

Streszczenie

W ramach projektu zorganizowane zostały warsztaty dla mieszkańców gminy Złota. W ramach warsztatów przeszkolono 160 osób. Warsztaty były podzielone na 4 Panele tematyczne.

1.”Papierowa wiklina”- W trakcie warsztatów uczestniczki nabyły umiejętności plecenia koszy ,koszyczków, serc, aniołków oraz wianków z  papierowych rurek. Warsztaty miały na celu pokazanie dawnego rękodzieła jakim było plecionkarstwo oraz zapoznanie z obecnymi formami plecionkarstwa. W warsztatach uczestniczyło 40 osób. Warsztaty trwały przez 3 dni po 4 godziny dziennie. Warsztaty odbyły się w dniach 9-11.10.2019 r. Na zakończenie warsztatów zostały przyznane 2 nagrody w postaci Podgrzewacza żaroodpornego 3L. dla wykonawców najciekawszych prac

 1. ‘”Decupage czyli drugie życie zwykłych przedmiotów”- Uczestnikom przekazana została sztuka jak można nadać nowe życie butelkom, puszką, pudełkom tekturowym, drewnianym świecznikom i pudełkom drewnianym. Na zakończenie warsztatu zostały przyznane 2 nagrody w postaci warnika do gotowania wody dla wykonawców najciekawszych prac

W warsztatach uczestniczyło 40 osób Warsztaty były prowadzone w dniach 22-24.10.2019 po 4 godziny dziennie.

 1. „Aranżacja stołu i dekoracja potraw”. W trakcie warsztatów uczestniczki nabyły umiejętności dekoracji stołów w zależności od specyfiki przyjęcia oraz dekoracji potraw w zależności od pory roku zgodnie z najnowszymi trendami aranżacji przyjęć okolicznościowych. Zostatały zapoznane z podstawowymi zasadami stołowania, układania zastawy stołowej, podawania potraw i napojów. Zdobyły  wiedzę z zakresu bielizny stołowej oraz  sztuki układania serwetek. W warsztatach uczestniczyło 40 osób. Warsztat były prowadzone w dniach 6-7.11.2019 r po 4 godziny dziennie. Na zakończenie kursu zostatały przyznane 2 nagrody Waza  4 L z podgrzewaczem i chochlą dla wykonawców najciekawszych prac w postaci.
 2. „Torciki, babeczki i ciasteczka- dzieła artystyczne”- Uczestnicy warsztatów poznali tajemnice pieczenia pysznych torcików, babeczek i ciasteczek, pierniczków oraz zostali zapoznani  i przeszkoleni w zakresie artystycznego zdobienia wypieków,

W warsztatach uczestniczyło 40 osób. Warsztaty odbyły się w dniach 19-20.11.2019 r po 4 godziny dziennie. Na zakończenie kursu zostały przyznane 2 nagrody Waza 4 L z podgrzewaczem i chochlą dla wykonawców najciekawszych prac. W trakcie trwania warsztatów został zorganizowany i przygotowany serwis kawowy.

 

Beneficjent: Ochotnicza Straż Pożarna w Złotej 2/2019/G/1

Tytuł operacji: Promocja gminy Złota poprzez zakup gadżetów promocyjnych.

Cel operacji: Promocja Gminy Złota poprzez zakup gadżetów promocyjnych oraz elementów stroju strażackiego paradnego.

Kwota dotacji: 11115,00

Streszczenie:

W ramach projektu wykonano gadżety promocyjne, zakupiono elementy stroju strażackiego paradnego, repliki samochodu strażackiego oraz namiot wystawienniczy z wyposażeniem. Wszystkie zakupy będą pomagały w promocji Gminy Złota oraz zachowanie dziedzictwa lokalnego. W ramach projektu zakupiono:

 1. Smycz odblaskowa – 500 sztuk
 2. Opaska odblaskowa samozaciskowa – 1000 szt.
 3. Kamizelka odblaskowa certyfikowana dla dorosłych – ŻÓŁTA z napisem OSP ZŁOTA – 60 szt.
 4. Breloczek z tworzywa z diodą LED – 500 szt.
 5. Namiot reklamowy 3*6m
 6. Wyposażenie do namiotu w postaci stołów i krzeseł
 7. Replika samochodu strażackiego JELCZ 004GCBA
 8. Hełm strażacki paradny- 5 szt.
 9. Halabardy- 4szt.

Beneficjent: Ochotnicza Straż Pożarna w Złotej 2/2019/G/12

Tytuł operacji: Wydanie informatora pn.: Bezpieczna Gmina Złota

Cel operacji: Promocja Gminy Złota oraz Ponidzia poprzez wydanie informatora promocyjnego.

Kwota dotacji: 9 975,00 zł

Streszczenie:

W ramach projektu opracowano oraz wydano 1 000 sztuk informatora promocyjnego dotyczącego Gminy Złota z uwzględnieniem obszaru LGD Ponidzie. Informator pt. „Bezpieczna Gmina Złota” ma formę książkową 72 strony w formacie A-5, układ pionowy, oprawa klejona.  Treść jest bogato zdobiona kolorowymi ilustracjami.  Informator zawiera ogólną charakterystykę Gminy Złota, charakterystykę jej sfery społecznej, technicznej i gospodarczej oraz charakterystykę jej środowiska przyrodniczego. Zamieszczono też podstawowe informacje o poszczególnych sołectwach gminy oraz jednostkach organizacyjnych i instytucjach.

Loading

Ułatwienia dostępu

 • Skalowanie treści 100%
 • Czcionka 100%
 • Wysokość linii 100%
 • Odstęp liter 100%