Beneficjent: Ochotnicza Straż Pożarna w Dzierążni. 2017/3/G/21
Tytuł operacji : „Wieś polska-tradycja ludowa”- zakup strojów ludowych dla członkiń z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Działoszyce w celu promocji obszaru.
Cel operacji: Celem operacji jest promocja gminy Działoszyce oraz obszaru LGD poprzez zakup sztuk chust ludowych, sztuk spódnic ludowych oraz sztuk korali dla pań z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Działoszyce.
Kwota dofinansowania: 9802,00 zł
Streszczenie:
W ramach operacji uzupełniono stroje ludowe Pań z KGW z gminy Działoszyce o brakujące elementy. Zakupiono 79 sztuk chust ludowych, 79 sztuk spódnic ludowych krakowskich oraz 79 sztuk korali.
Beneficjent: Ochotnicza Straż Pożarna w Dzierążni. 2017/3/G/20
Tytuł operacji : Zakup strojów ludowych dla najmłodszych z Grupy Odnowy Wsi Dzierążnia jako przykład zachowania dziedzictwa lokalnego.
Cel operacji: Zachowanie dziedzictwa lokalnego oraz powrót do tradycji i ludowości poprzez zakup strojów krakowskich dla dzieci z Grupy Odnowy Wsi z Dzierążni.
Kwota dofinansowania: 15092,23 zł
Streszczenie:
W ramach operacji zakupiono 40 strojów krakowskich dla dzieci w wieku szkolnym..
Stroje dla dziewczynek składają się z: kamizelek, bluzeczek, spódnic, fartuszków, wianków, korali. Stroje dla chłopca składa się z sukmany (kubrak),spodni (portki),-czapek (3 pióra pawie)
Beneficjent: Ochotnicza Straż Pożarna w Opatkowicach. 2017/3/G/22
Tytuł operacji : Promowanie obszaru objętego LSR w tym produktów lub usług lokalnych poprzez zakup strojów dla zespołu tanecznego Mażoretek z Działoszyc.
Cel operacji: Zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych, rozwój tożsamości społeczności wiejskiej oraz kultywowanie miejscowych tradycji, obrzędów i zwyczajów w gminie Działoszyce poprzez zakup strojów dla dziewczynek z zespołu tanecznego Mażoretki współpracującego z Ochotniczą Strażą Pożarną w Opatkowicach.
Kwota dofinansowania : 7097,33 zł
Streszczenie:
Zakupiono 20 kompletów strojów dla zespołu tanecznego Mażoretki dzięki temu zostanie podtrzymana promocja obszaru. Komplet składa się z bluzki, spódniczki, szortów, narzutki, furażerka, skarpet oraz metalowej pałeczki.
Beneficjent: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Kwaszyn. 1/2018/G/14
Tytuł projektu: „ Kwiatowe Figle’ – warsztaty
Cel operacji: Integracja społeczna oraz rozwijanie kreatywności poprzez organizację warsztatów
Kwota dofinansowania : 16 900,00 zł
Streszczenie:
W ramach projektu „Kwiatowe Figle” zorganizowano dwa warsztaty: architektury krajobrazu i aranżacji ogrodów oraz carvingu.
Warsztaty z architektury krajobrazu i aranżacji ogrodów były przeprowadzone przez 10 dni po 3 godziny dziennie. W warsztatach wzięło udział 20 uczestników. W ramach zajęć praktycznych uczestnicy wykonali aranżacje w donicach, stworzyli mini ogrody w szklanych słojach oraz dokonali przykładowych nasadzeń i aranżacji obok świetlicy w Kwaszynie.
Warsztaty z carvingu trwały 2 dni po 5 godzin dziennie. W ramach warsztatów uczestnicy przeszli kurs carvingowy na poziomie podstawowym i uzyskali stosowne certyfikaty. W warsztatach wzięło udział 20 uczestników.
Beneficjent: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Kwaszyn 1/2018/G/15
Tytuł operacji: „ Tworzymy Razem „ – warsztaty
Cel operacji: Integracja społeczna oraz rozwijanie kreatywności poprzez organizację warsztatów stolarskich
Kwota dofinansowania: 16600,00 zł
Streszczenie:
W ramach projektu zrealizowano warsztaty stolarskie. Warsztaty skierowane były do mieszkańców gminy Działoszyce i ościennych gmin. W warsztatach wzięło udział 10 osób. W ramach zajęć praktycznych uczestnicy wykonali 2 ławy oraz stół i altanę ogrodowa. Wykonane meble i elementy są przechowywane w świetlicy wiejskiej w Kwaszynie i wykorzystywane będą jako baza na przyszłość do działań aktywizacyjno- integracyjnych na rzecz lokalnej społeczności.
Beneficjent: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Kwaszyn 1/2018/G/16
Tytuł operacji: „ Coś dla ciała coś dla ducha – warsztaty dla małego zucha”
Cel operacji: Integracja społeczna oraz rozwijanie kreatywności poprzez organizację warsztatów.
Kwota dofinansowania: 11550,00 zł
Streszczenie:
W ramach projektu zorganizowano 3 cykle spotkań.
Warsztaty kreatywne w ramach, których odbyły się warsztaty fizyczno-magiczne, chemiczno-magiczne, osikowe oraz mobilne planetarium.
Drugi cykl spotkań to warsztaty plastyczne. Warsztaty plastyczne zostały podzielone na zajęcia z gipsu oraz zajęcia z wykorzystania makulatury.
Ostatni cykl spotkań to warsztaty sportowe w ramach , których odbyły się zajęcia z piłki nożnej, siatkówki, koszykówki oraz basen.